Wpisy kategorii: Warsztaty

Dziękujemy za BFN!

W ramach IX Bałtyckiego Festiwalu Nauki odbyły się zajęcia zorganizowane przez zespół projektu “Bóbr z delty Wisły” dotyczące biologii oraz działalności tych największych europejskich gryzoni. więcej >> »

Bałtycki Festiwal Nauki

Serdecznie zapraszamy na XI Bałtycki Festiwal Nauki, dnia 24. maja zaprezentuje się Bóbr z delty Wisły! więcej >> »

Dzień Bobry Koźliny!

Dnia 22.11.2012r. przeprowadzone zostały ostatnie warsztaty z cyklu “Bóbr na Żuławach”. Uczestnikami warsztatów byli uczniowie oraz trzech nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. Księdza Prałata Józefa Wałąga w Koźlinach. więcej >> »

Bóbr z wizytą w Wiercinach

“Bóbr z delty Wisły” dnia 15.11.2012 r. zagościł w Szkole Podstawowej w Wiercinach. Zajęcia odbyły się w sali szkolnej.

więcej >> »

Bobrowo zrobiło się w Kończewicach

Dnia 13. listopada 2012 roku uczniowie klas: 4, 5 i 6 Szkoły Podstawowej w Kończewicach oraz ich opiekunowie odbyli wycieczkę terenową. Wraz z prowadzącymi warsztaty, czyli Asią, Kasią i Szymonem pojechali do Steblewa na międzywale Wisły w poszukiwaniu dzikich zwierząt.

więcej >> »

Spotkanie z bobrem w Lubieszewie

Dnia 08.11.2012 r. odbyły się warsztaty bobrowe z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej w Lubieszewie. Prelekcja odbyła się w holu szkolnym.

więcej >> »

Warsztaty w Lichnowach

Dnia 06.11.2012 r. odbyły się warsztaty w Szkole Podstawowej w Lichnowach.

Spotkanie z bobrem zostało przeniesione do sali szkolnej z powodu niesprzyjającej nam aury. Jednak pomimo tego, uczniowie okazali dużo entuzjazmu i chętnie brali udział we wszystkich zaproponowanych zabawach.

więcej >> »

Relacja z warsztatów w Cedrach Wielkich

Dnia 25.10.2012 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Cedrach Wielkich wzięli udział w zajęciach terenowych na stanowisku bobrowym w  międzywalu Wisły (miejscowość Steblewo).

więcej >> »

Warsztaty edukacyjne “Bóbr na Żuławach”

Startujemy z częścią edukacyjną projektu „Inwentaryzacja populacji bobra europejskiego – Żuławy Wiślane w obszarze województwa pomorskiego (wraz z rzeką Liwą) z określeniem sposobu minimalizacji szkód”.

Rozpoczynamy od warsztatów dydaktycznych dla uczniów miejscowych szkół.

więcej >> »